وقتی لاک‌پشت‌ها، مرده به سواحل ایران می‌رسند/ تورهای ماهی‌گیری، صیاد لاک‌پشت‌های دریایی

در گزارش ویدیویی پیش رو به برخی از ویژگی‌های لاک‌پشت‌های دریایی و البته تهدیدات این گونۀ مهم پرداخته شده است.

مشاهده ویدئو در کانال

به گزارش مرین‌‌پرس، لاک‌پشت‌های دریایی در تمام دنیا به هفت گونه تقسیم می‌شوند. از این تعداد، پنج گونه در آب‌های ایران هم مشاهده می‌شود و در این میان، لاک‌پشت سبز و لاک‌پشت عقابی، فراوانیِ بیشتری در ایران دارند.

  زیست‌گاه‌ لاک‌پشت‌های دریایی آب‌های شور است، از این رو لاک‌پشت‌های سبز برای تغذیه و لاک‌پشت‌های عقابی معمولا برای لانه‌سازی و تخم‌ریزی به سواحل ایران می‌آیند حال آن که گرفتارتورهای ماهی‌گیری اعم از تورهای انتظاری و ترال می شوند که یک از مهم‌ترین عوامل مرگ لاک‌پشت‌های دریایی‌اند.


  لاک‌پشت‌های دریایی، خزندگانی در معرض خطر انقراض‌اند و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که شرایط بقا را برای آنها دشوارتر کرده است؛ از جمله این که «دما» تعیین‌کنندۀ نر یا ماده شدن لاک‌پشت‌های دریایی است و با توجه به افزایش دمای کرۀ زمین، لاک‌پشت‌ها عموما ماده به دنیا می‌آیند و همین امر ترکیب جنسیتی این گونه را بر هم زده و خطر بزرگی برای بقای آنها به حساب می‌آید.


  از سوی دیگر لاک‌پشت‌های دریایی عادت دارند برای لانه‌سازی به ساحلی بیایند که سال‌ها قبل در آنجا چشم به جهان گشوده‌اند. تخریب سواحل، توسعه ساخت و ساز در سواحل زیستگاه و گردش‌گری‌های بی‌ضابطه اما محل لانه‌سازی آنها را از بین برده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تولید برق از امواج دریا

د مهر ۵ , ۱۴۰۰
مرین‌پرس