فیلم/شکار تصاویر زیبا و نادر از لحظه تولد نوزاد نهنگ! | فانوس دریا
 
ویدئو دریایی کدخبر: 22151 منبع: فرارو

فیلم/شکار تصاویر زیبا و نادر از لحظه تولد نوزاد نهنگ!

مشاهده ویدئو در کانال | فانوس دریا

تعدادی از گردشگران در اطراف دانا پوینت، کالیفرنیا موفق شدند تصاویر زیبایی از لحظات آغازین تولد یک نهنگ خاکستری و برخی رفتار‌های این حیوانات را که تاکنون دیده نشده، به ثبت برسانند.

به گزارش فرارو، در صحنه‌ای شگفت‌انگیز، یک نهنگ خاکستری نوزاد خود را به دنیا آورد و این لحظه شیرین را با گروهی از گردشگران که در دانا پوینت حضور داشتند، به اشتراک گذاشت.

در ابتدا، گردشگران که در حال تماشای نهنگ خاکستری در خارج از بندر دانا پوینت هستند، معتقد بودند که آسیب دیده است، زیرا خون قرمز از اقیانوس آبی اطراف پستاندار غلبه کرد.

گردشگران تعجب کرده که آیا قایق به آن اصابت کرده یا موجود دیگری به آن حمله کرده است. اما دقایقی بعد متوجه شدند که شاهد تولد یک بچه نهنگ هستند.

بریگهاوس، کاپیتان این سفر گفت که او و مسافران پس از اینکه متوجه شدند شاهد تولد یک بچه نهنگ هستند، بلافاصله به شادمانی پرداختند.

در این ویدئو که توسط روزنامه انگلیسی دیلی میل منتشر شده است، صدای زنی به گوش می‌رسد که فریاد می‌زند: این چیزی است که یک بار در زندگی اتفاق می‌افتد.

استیسی فاکس، که تصاویری از تولد این نهنگ کوچک ضبط کرده گفت: فوق العاده هیجان زده بود. این چیزی است که یک بار در زندگی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در ابتدا، آن‌ها یک نهنگ خاکستری را دیدند که به طرز عجیبی عمل می‌کرد و در یک خط مستقیم شنا نمی‌کرد. سپس نهنگ به صورت دایره‌ای شروع به شنا کرد و ناگهان خون زیادی در اطرافش دیدند.

استیسی گفت: معمولاً وقتی خون در آب می‌بینید، نشانه خوبی نیست. اما من گفتم که این یک نهنگ ماده است که زایمان می‌کند. شروع کردم به فریاد زدن!

نهنگ‌های خاکستری به طول ۱۲ تا ۱۵ فوت و وزن بیش از ۳۱ تُن رشد می‌کنند. این پستانداران عظیم الجثه اغلب در سواحل کالیفرنیا دیده می‌شوند، زیرا آن‌ها مهاجرت سالانه خود را از آب‌های قطب شمال به آب‌های کالیفرنیا انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عکس/عملیات نصب نخستین سکوی گازی فاز 11 پارس جنوبی

چ تیر ۷ , ۱۴۰۲
نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز، در موقعیت بلوک مخزنی این طرح در خلیج فارس نصب شد.
عملیات نصب نخستین سکوی گازی فاز 11 پارس جنوبی توسط شناور اوشنیک توسط شرکت نفت و گاز پارس

دیگر مطالب ارسالی: